Osman Altuğ Narkozcu mu?

Prof. Dr. Osman Altuğ, YENİAD tarafından organize edilen ‘Ekonomi Sohbetleri’ programında ekonomi ile ilgili çok şeyler konuşmuş. 
Hatta hızını alamamış olacak ki, Refahyol Hükümetinin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a danışmanlık yaptığını bile söylemiş.

Peki Osman Altuğ gerçekten Erbakan hocanın danışmanı mıydı?
Osman Altuğ, ne Refahyol hükümetinin, ne de Başbakan Erbakan’ın resmi danışmanı olmadığı gibi, özel danışmanı da değildi. Ekonomiden sorumlu devlet bakanı Fehim Adak’ın özel danışmanı idi sadece.
Anlayacağınız hiçbir resmi görevi yoktu.

Bundan dolayı Refahyol döneminde yapılanların içindeymiş gibi “tüm sistemi yeniden kuracaktık” diye, anlattıklarının hiçbir karşılığı da yoktur. Kıymeti harbiyesi de yoktur.

Bu gerçeklerden sonra Osman Altuğ’un ekonomi ile ilgili anlattıklarına vereceğimiz çok kısa cevap şudur. 
Faizci ve vergici Osman Altuğ, küresel finans elitlerin tasarladığı ve uygulamaya koyduğu günümüz ortodoks iktisadının (ekonominin) ezberletilmiş çaresizlik üreten kurallarını farklı bir dille Milli Görüşçülere pazarlamıştır.

Osman Altuğ diyor ki;
“Rahmetli Erbakan’ın bana verdiği ‘Yeni Lira’ projesi modeli de ekonomik sistemi yeniden yapılandırmaya yönelik bir projeydi. Altı tane sıfırı atmayla yapıldığı gibi bir matbaa projesi değildi. 1 Doları 1 TL’ye eşitlemekti” demiş.

Kendisine soruyoruz;
– Yeni Lira projesi çalışmaları nerede?
– Geçen süre zarfında projeyi dahada geliştirmiş mi?
– Yoksa “fasa fiso” mu oldu?

Osman Altuğ’a görüş sorulmuştur !
Refahyol döneminde herkesimden ekonomistlere bazı ekonomik konularda, bu olur mu? diye görüşleri sorulmuştu.
Osman Altuğ’da onlardan biridir. Ama diğerlerinden tek farkı, Fehim Adak’ın özel danışmanı olduğu için biraz fazlası sorulmuş.

Osman Altuğ iyi bir vergicidir !
Eğer çok kazanıyorsanız, her kazancınızın illa da kayıt altına alınmasını çok istiyorsanız size yardımcı olur. 
Kazanmadığınız halde illa çok vergi vermek istiyorsanız, size bunun yolunu öğretir. Amacınız sadece bunlarsa davet etmeniz faydalı da olabilir.

Hatta bunlar yetmez diyorsanız, Refahyol dönemiyle ilgili, ürettiği yalan rüzgarına maruz kalıp grip olmanızda size çok yardımcı olabilir.

Osman Altuğ iyi bir Narkoz’cudur !
Konferanslarında ki kasımpaşa üslubunu kullanarak, kendisi lehine atmosfer oluşturup milli görüşçüleri etkilemede, yani NARKOZ’lamada gayet başarılı olmaktadır.

Yazdıklarımızdan sonra bu gerçekleri öğrenenlerden bazıları Osman Altuğ’un oynadığı “erbakanın danışmanıydım” tiyatrosundan ne zaman perdeyi kapatacak acaba? diye aklına sorular gelebilir.

Onlara da şu kısa cevabı vereyim;
Milli Görüşçüler “Osman hoca sen Erbakan hoca’nın danışmanı olduğuna emin misin?” diye her konferansında ısrarla sorabilirlerse bu yalanına mecburen son verecektir.

Sonuç olarak;
Kabahat Osman Altuğ da değildir !
Kabahat, ekonomi modeli geliştirmekte yetersiz ve çaresiz olanların, eski şaşalı günlerinin özlemiyle yanıp tutuşurken, Osman Altuğ gibi faiz düzeninin tipik NARKOZ’cu ekonomistini konuşturup, sonrada ağzını bir karış açıp dinledikten sonrada coşkuyla alkışlayıp baş tacı edenlerdedir!

En çok da ekonomik çözümler üretmeyen çaresizler inanmak ister yalanlara…

Vesselam
Sadi ÖZGÜL

Bizi takip et ve yazıyı paylaş...
error
Aşağıdaki iki sekme aşağıdaki içeriği değiştirir.

Sadi ÖZGÜL

Bir cevap yazın